Uzzini vairāk par savām attiecībām

Kā Tava un partnera piedzimšanas kārta, ietekmē Jūsu partnerattiecības?

Jūs
{ binding firstError.message }
Jūsu partneris
{ binding firstError.message }

 

ES (vecākais) –Partneris (vecākais)

Raksturojums.

Pārī sastopoties abiem vecākajiem bērniem, var būt daudz resursu, kas attiecības padarīs stipras un stabilas, bet vienlīdz arī pietiekami daudz izaicinājumu, ar  kuriem jātiek galā. ‘’Vecākajiem’’ bērniem lielākoties ir tendence spēt uzņemties atbildību un ar nopietnību izturēties pret pienākumiem. Tas vairos cieņu vienam pret otru un sekmēs stabilitātes un paļāvības sajūtu pārī. ‘’Vecākie’’ spēj rūpēties par citiem, t.sk. arī viens par otru, kas ļauj vairot abpusēju mīlestības un drošības sajūtu. Šādās pāru attiecībās dominēs paredzamība un stabilitāte, jo ‘’vecākie’’ spēj pieņemt un ievērot likumus un  noteikumus, kas palīdz radīt sakārtotu dzīvi. Savstarpējā cieņa veicinās spēju vienoties par visiem sadzīves svarīgajiem jautājumiem. Tomēr domstarpības var radīt situācijas, kur pāris savstarpēji sāk cīnīties par varu. Katrs no ‘’vecākajiem’’ grib dominēt un noteikt. Ja pārim izdodas sadalīt atbildības laukus, tad no varas cīņām var izvairīties. Pārāk liela paredzamība un ‘’pareizība’’, kā arī nopietnība var radīt rutīnu attiecībās, tāpēc šādam pārim īpaša uzmanība jāpievērš attiecību uzturēšanai, savstarpējam koķetumam un  jauniem kopīgiem piedzīvojumiem, lai ‘’sadzīve neaprij mīlestību’’. ‘’Vecāko’’ jūtīgais punkts var būt atstumtības un vientulības sajūta, kuras saknes var būt meklējamas bērnības pieredzē. Šādos brīžos svarīgi pamanīt vienam otru un spēt atbalstīt un iedrošināt

ES (vecākais) –Partneris (jaunākais)

Pārī sastopoties ‘’vecākajam’’ un ‘’jaunākajam’’ bērnam, var būt daudz resursu, kas attiecības padarīs stipras un stabilas, bet vienlīdz arī pietiekami daudz izaicinājumu, ar  kuriem jātiek galā. Bieži vien pat viens un tas pats fenomens var būt kā resurss vai gluži otrādi - milzīgs izaicinājums. ‘’Vecākajam’’ bērnam ir raksturīgi spēt uzņemties atbildību, iniciatīvu, parādīt drosmi un izlēmīgumu, savukārt, ‘’jaunākais’’ prot lieliksi ‘’sekot’’ ,   ļauties un baudīt dzīvi. Šāds salikums var būt ļoti organisks savstarpēji papildinošs efekts, ar sajūtu ‘’kā cimdiņš ar rociņu’’, kas noņem jebkādu spriedzi varas jautājumu kontekstā. Tomēr tas var arī radīt spriedzi, īpaši, ja ‘’vecākais’’ bērns pārī ir sieviete, bet ‘’jaunākais’’’- vīrietis. Reizēm ‘jaunākā’’ nespēja pietiekami labi uzņemties atbildību, ‘’vecākajā’’ var radīt cieņas trūkumu pret partneri, kas sekmē kritizēšanas, neiecietības un netaisnības sajūtas parādīšanos, līdz ar to attiecības starp vīrieti un sievieti nomaina attiecības starp bērnu un vecāku, bet tas, protams, ietekmē mīlestības un seksuālās iekāres jūtas vienam pret otru. Tomēr, ja abiem partneriem izdodas vienam otrā saskatīt un novērtēt, kā arī mācīties labāko, ko otrs tik nepāprotami demonstrē, t.i., ‘’vecākais’’ – spēju uzņemties atbildību un iniciatīvu, bet ‘’jaunākais’’ – spēju priecāties par dzīvi un ar vieglumu to tvert, tas var radīt labu līdzsvaru pārī. Ja spējam viens no otra iedvesmoties, tad spējam uzturēt mīlestības dzirksti ilgus gadus, jo ‘’jaunākajam’’ būs pilnīgi organiski attiecībās ienest jautrību, vieglumu un paļaušanos, arī mīļumu savukārt, ‘’vecākais’’ rada drošības sajūtu, ka lietas notiks, ka uz viņu var paļauties, ka viņš parūpēsies. Tikai šāda salikuma abas komponentes nodrošina gan attiecību stabilitāti, gan dzīvīgumu.

 

ES (vecākais) –Partneris (vienīgais)

Pārī sastopoties ‘’vecākajam’’ un ‘’vienīgajam’’ bērnam, var būt daudz resursu, kas attiecības padarīs stipras un stabilas, bet vienlīdz arī pietiekami daudz izaicinājumu, ar  kuriem jātiek galā. Abi labi spēj sadalīt atbildības sfēras un respektēt viens otra telpu, kas veicinās cieņpilnas atmosfēras veidošanos jūsu pārī. Tieksme pēc perfekcijas, kas raksturīga gan ‘’vecākajam’, gan vēl jo vairāk ‘’vienīgajam’’ var būt kā vienojošais faktors, jo šajā jautājumā izpratne par vērtībām būs līdzīga. Abu vērtība būs  arī likumu un noteikumu ievērošana, kas palīdzēs radīt sakārtotu un paredzamu sadzīvi. Sava veida izaicinājumu jūsu savienībā var radīt ‘’vienīgā’’ vēlēšanās būt nepātrauktā uzmanības centrā. Ja ‘’vecākais’’ esot aizņemt darbos to neveltīs pietiekami daudz, nepamanīs un nenovērtēs ‘’vienīgā’’ sasniegumus, ‘’vienīgais’’ šo uzmanību var doties meklēt ārpus mājām.  ‘’Vienīgais’’ varētu gaidīt, ka viņiem izdabā, kas vecākajam var nebūt viegli ilgstošā laika periodā, un gala rezultātā var radīt spriedzi un vienīgā noslēgšanos. Sava telpa ir vajadzīga katram no jums, bet iespējams, ka ‘’vienīgajam’’ varētu būt nepieciešamība pēc intensīva vientulības perioda, kas vecākajos var radīt atstumtības sajūtu. Lai izvairītos no pārpratuma un nevajadzīgām sāpēm, ir svarīgi apzināties katram savas un vienam otra vajadzības un tās respektējot jūs varēsiet tikt galā ar visem izaicinājumiem!

 

ES (vidējais) –Partneris (vidējais)

Pārī, sastopoties diviem‘’vidējiem’’ bērniem, var būt daudz resursu, kas attiecības padarīs stipras un stabilas, bet vienlīdz arī pietiekami daudz izaicinājumu, ar  kuriem jātiek galā. Vidējie ir brīnišķīgi diplomāti, kas varētu nozīmēt, ka abi spēs lieliski risināt visas sarežģītās situācijas. Tomēr svarīgi reizēm pateikt atklāti otram par savām sajūtām kādas rodas. Ja tas nenotiek nekad, tad var rasties bieza aizvainojuma sajūta vienam pret otru no neizrunātiem jautājumiem. Tāpēc izmantojot jūsu īpašo komunikācijas prasmi, bet tomēr pieliekot atklātības devu, jūs varat tikt pāri visiem jautājumiem, kas jārisina. Abiem ‘’vidējiem’’ var patikt meklēt prieku un atpūtu ārpus mājas. Ja to dara kopā, tas jūsu attiecības tikai bagātinās, tomēr ja allaž izvēlaties laiku pavadīt atsevišķi viens no otra, var veidoties atsvešinātības sajūta. Vidējiem var būt izteikta vajadzība konkurēt, kas balstās bērnības pieredzē attiecībās ar ‘’vecāko’’, tomēr svarīgi apzināties, ka attiecībās nav jāsacenšas, attiecībās ir jāsadarbojas un svarīgi katram atrast savu vietu. Izteiktā taisnīguma izjūta ‘’vidējiem’’ var radīt strīdus par taisnību, kas ne vienmēr būs atrodama, jo taisnība bieži vien ir katram sava. Šādos brīžos ir vērtīgi apzināties, kas ir svarīgāk,- noskaidrot ‘’taisnību’’ vai būt tuvāk mīlestībai pret otru. Vidējie spēj pielāgoties otra sajūtām, kas var veicināt sevis pazaudēšanu, tāpēc labi ir sākt klausīties savās sajūtās, lai labāk apzinātos savas vajadzības, esot vairāk saskaņā ar tām, varam būt patiesāk viens ar otru.

ES (vidējais) –Partneris (vienīgais)

Pārī sastopoties ‘’vidējam’’  un “vienīgajam” bērnam, var būt daudz resursu, kas attiecības padarīs stipras un stabilas, bet vienlīdz arī pietiekami daudz izaicinājumu, ar  kuriem jātiek galā. Pozitīvais attiecībās varētu veidoties no iniciatīvas, ko attiecībās varētu ienest “vienīgais”   un humora, kas ir raksturīgi “vidējiem” bērniem.  Attiecībās risinot sarežģītas situācijas varētu noderēt “vidējo” spējas atrast diplomātisku kompromisu un  “vienīgo” spēja uzņemties atbildību. Tomēr izaicinājumu jūsu attiecībām varētu radīt tas, ka  ne vienmēr var būt vienkārši vienoties par harmonisku veidu kā izklaidēties un atpūsties, iespējams, ka katrs no jums to redz atšķirīgi. “Vienīgie” bieži vien  jūtas pašpietiekami, prot iztikt bez kompānijas un tiem ir nepieciešams  vientulības periods, toties “vidējam” patīk meklēt prieku un atpūtu ārpus mājas. Tas var radīt atsvešinātības sajūtu. Lai no tā izvairītos svarīgi to apzināties atrast kompromisu.  Dažkārt “vienīgie” varētu  just lielas gaidas  no partnera, kas “vidējam”  varētu būt nomācoši un sekmēt viņa distancēšanos. Izteiktā taisnīguma izjūta ‘’vidējam’’ var radīt strīdus par taisnību, kas ne vienmēr būs atrodama, jo taisnība bieži vien ir katram sava. Šādos brīžos ir vērtīgi apzināties, kas ir svarīgāk,- noskaidrot ‘’taisnību’’ vai būt tuvāk mīlestībai pret otru.

ES (vidējais) –Partneris (jaunākais)

Pārī, sastopoties ‘’vidējam’’ un “jaunākam”   bērnam, var būt daudz resursu, kas attiecības padarīs stipras un stabilas, bet vienlīdz arī pietiekami daudz izaicinājumu, ar  kuriem jātiek galā. Risnot sarežģītas dzīves situācijas noderīga varētu būt ‘’jaunākā’’ spēja priecāties par dzīvi un ar vieglumu to tvert, kā arī labs resurs būs “vidējā” spēja atrast kompromisu un ar humoru risināt sarežģījumus. Tas var radīt labu līdzsvaru pārī. “Vidējam” attīstīta spēja sadzīvot, noskaņoties otra jūtām, kas varētu veidot harmoniju “jaunākā”izjūtās, jo viņi labi prot iekārtoties un pieņemt, lai citi pakalpo, jo bieži vien uzskata par savām tiesībām to, ko citi par privilēģiju. Patīkami tas būs pārī, ja “vidējais” ir vīrietis un “jaunākais” ir sieviete. Sievietē attīstīsies sievišķība, vīrietis stiprināsies vīrišķībā.  “Vidējam” mēdz būt īpaši izteikta taisnīguma sajūta, ja “jaunākais” to nerespektēs, var rasties sarežģījumi. Tomēr, ja abiem partneriem izdosies vienam otrā saskatīt un novērtēt, kā arī mācīties labāko, tas var radīt labu līdzsvaru pārī. Ja spēsiet viens no otra iedvesmoties, tad spēsiet uzturēt mīlestības dzirksti ilgus gadus.

ES (jaunākais) –Partneris (vienīgais)

Pārī, sastopoties ‘’jaunākam’’ un “vienīgam”bērnam, var būt daudz resursu, kas attiecības padarīs stipras un stabilas, bet vienlīdz arī pietiekami daudz izaicinājumu, ar  kuriem jātiek galā. Pozitīvais attiecībās varētu veidoties no iniciatīvas, ko attiecībās ienesīs “vienīgais”, kā arī no viegluma un dzīvesprieka, kas raksturīgs “jaunākajam”. Spriedzi un grūtības varētu radīt tas, ka abi šajā pārī varētu gaidīt, lai otrs viņam (-ai) izdabā, katrs vēlēsies būt uzmanības centrā. “Jaunākais” varētu vēlēties, lai viņu lutina, bet “vienīgam” ar to varētu būt grūti. Tas var radīt atsvešinātības sajūtu, bet  apzinoties to un par to runājot, var rast risinājumu, lai abi justos attiecībās vienlīdz komfortabli. Reizēm “jaunākajam” var būt grūtības uzņemties atbildību par savām kļūdām, piemēram, aizmirst samaksāt rēķinus un vainot citus savās nebūšanās. ‘’Vienīgā’’ spēja uzņemties atbildību un tieksme pēc perfekcionisma var rdīt papildus slodzi vai gluži otrādi – atvieglot situāciju, ja pieņesiet tos resursus, kas jums ir un kas jums nav, tad varēsiet mierīgāk uztvert nebūšanas un izmantot to, kas ir. Ja ‘’vienīgais’’ pieņems šo ‘’jaunākā’’ īpašību, liks lietā savu atbildību, bet jaunākā atbildībā papliks radošums un dzīvesprieks, tad saskaņu var atrast.  “Vienīgais” prot iztikt bez kompānijas, ir diezgan pašpietiekams un tam ir nepieciešams  vientulības periods, toties “jaunākais”   grib vairāk laika pavadīt sabiedrībā, līdz ar tp ir labi sākt apzināties savas vajadzības. Ja spēsiet ieklausīties savās sajūtās un dosiet brīvību viens otram, varēsiet būt patiesāk un tuvāk kopā viens ar otru.

ES (jaunākais) –Partneris (jaunākais)

Pārī, sastopoties diviem‘’jaunākajiem’’ bērniem, var būt daudz resursu, kas attiecības padarīs stipras un stabilas, bet vienlīdz arī pietiekami daudz izaicinājumu, ar  kuriem jātiek galā.  Abiem kopā ir jautri, nav lielu grūtību vienoties par brīvā laika pavadīšanu un kopīgām izklaidēm. Abi prot baudīt, attiecībās ienest dzīvesprieku un vieglumu. Problēmas varētu veidoties brīžos, kad jāuzņemas atbildība, jo ‘’jaunākajiem’’ tas var  sagādāt grūtības. Katrs no jums var gribēt justies lutināts no otra, bet ne tik vienkārši jums to ir dot pašiem. Ja jūs spējat apzināties šos izaicinājumus, tas jau būs daļa no risinājuma. Būtiski ir pārrunāt un sadalīt atbildības vienlīdzīgi. Laicīgi pārrunāt un pārdomāt finansiālo stāvokli, lai abi justos kompetenti, novērtēti un attiecības negrautu nesakārtotas ikdienisķas lietas. Jūs varat izklaidēties un tērēt naudu dažādām sociālām aktivitātēm, bet mācieties arī sabalansēt savu budžetu un kopā meklēt izdevīgākus risinājumus. “Jaunākie” , lai sevi apliecinātu dzīvē, itin bieži  izvēlas radošas profesijas. Ja abi esat radošu profesiju pārstāvji spējat labāk izprast tās specifiku un īpašās vajadzības, kas sapratni un tuvību var tikai veicināt. Pāra attiecībās ir svarīgi apzināties savas vajadzības un mērķus un tikpat daudz respektēt un ieklausīties partnerī. Ja tas izdodas, tad kopā būšana diviem ‘’jaunākajiem’’ ir skaists piedzīvojums.

ES (vienīgais) –Partneris (vienīgais)

Pārī, sastopoties diviem‘’vienīgiem’’ bērniem, var būt daudz resursu, kas attiecības padarīs stipras un stabilas, bet vienlīdz arī pietiekami daudz izaicinājumu, ar kuriem jātiek galā. Vienīgie bērni parasti mēdz justies unikāli, prot iztikt bez kompānijas, ir diezgan pašpietiekami un nejūt vajadzību kontrolēt citus. Toties no dzīves viņi vēlas daudz, jo būdami vienīgie, no vecākiem jūt lielas gaidas. Iespējams, ka abi vēlas būt lutināti, nav pieradināti lutināt otru. Sastopoties divām līdzīgām personībām, var arī veidoties konkurence par vajadzību svarīgumu un varu. Ja pārim izdodas sadalīt atbildības laukus, tad no cīņām var izvairīties. Savstarpējā cieņa veicinās spēju vienoties par visiem sadzīves svarīgajiem jautājumiem. ‘’Vienīgo’’ jūtīgais punkts var būt vientulības izjūta, kuras saknes var būt meklējamas bērnības pieredzē. Šādos brīžos svarīgi pamanīt vienam otru un spēt atbalstīt un iedrošināt. Ņemot vērā to, ka vienīgie bērni lielāko daļu sava mūža ir pavadījuši tikai ar pieaugušajiem, tie ir vairāk nobrieduši un nopietnāki, nekā to vienaudži, kas auguši ar māsām un brāļiem. Partnerattiecībās vairāk varētu būt jādomā par to, kā ienest jautrību, dzīvesprieku un vieglumu.

ES (vecākais) –Partneris (vidējais)

Pārī sastopoties ‘’vecākajam’’ un ‘’vidējam’’ bērnam, var būt daudz resursu, kas attiecības padarīs stipras un stabilas, bet vienlīdz arī pietiekami daudz izaicinājumu, ar  kuriem jātiek galā. Gan ‘’vecākais’’, gan ‘’vidējais’’ labi uzņemas atbildību, tas rada abpusēju cieņu vienam pret otru. ‘’Vecākais’’ diezgan dabiski spēj ņemt iniciatīvu, savukārt, ‘’vidējais ‘’ sekot, jo tā, iespējams,  ir jūsu bērnības pieredze, tāpēc šādā salikumā veidojas laba sadarbība, kas nepieciešama stabilām attiecībām. Tomēr ‘’vecākā’’ un ‘’vidējā’’ savienība var radīt arī savstarpējās konkurences sajūtu, jo ‘’vidējam’’ ir vēlēšanās sekot un, iespējams, pārspēt ‘’vecāko’’. Ja spēsiet saprast, ka kopā veidojat vienu vienību nevis cīnāties viens ar otru, tad spēsiet veicināt viens otra un jūsu kopējo attīstību. ‘’Vidējā’’ diplomātijas spējas ļaus izvairīties no daža laba konflikta. Lai gan ikviena pāra ilgspējīgumu ietekmē spēja uzņemties drosmi runāt atklāti par sapīgiem jautājumiem, iespējams, ‘’vidējais’’ kā diplomāts to spēs darīt, neaizskarot otru, tomēr svarīgi, lai ‘’aiz puķēm’’ nepazūd būtiskais, jo ‘’vidējā’’ spēja labi sadzīvot, tieksme noskaņoties atbilstoši citu jūtām, var aizskart viņa īpaši izteikto taisnīguma izjūta. Ja ‘’vecākais’’ reaģē pārāk paštaisni, tas ‘’vidējā’’ var radīt tieksmi meklēt prieku un piepildījumu ārpus ģimenes vai intensīvi nodoties darbiem, kas neveicina saliedētību un tuvību. Tāpēc laiku pa laikam, spējot izrunāties atklāti viens ar otru, jūs veicināsiet tuvību savā starpā un neļausiet aizvainojuma sienai nostāties starp jums.

 

{ binding firstError.message }

 

Uzzini vairāk par savām attiecībām

Uzzini vairāk par savām attiecībām

Kā Tava un partnera piedzimšanas kārta, ietekmē Jūsu partnerattiecības?

Jūs
{binding displayValue}
Jūsu partneris
{binding displayValue}

 

ES (vecākais) –Partneris (vecākais)

Raksturojums.

Pārī sastopoties abiem vecākajiem bērniem, var būt daudz resursu, kas attiecības padarīs stipras un stabilas, bet vienlīdz arī pietiekami daudz izaicinājumu, ar  kuriem jātiek galā. ‘’Vecākajiem’’ bērniem lielākoties ir tendence spēt uzņemties atbildību un ar nopietnību izturēties pret pienākumiem. Tas vairos cieņu vienam pret otru un sekmēs stabilitātes un paļāvības sajūtu pārī. ‘’Vecākie’’ spēj rūpēties par citiem, t.sk. arī viens par otru, kas ļauj vairot abpusēju mīlestības un drošības sajūtu. Šādās pāru attiecībās dominēs paredzamība un stabilitāte, jo ‘’vecākie’’ spēj pieņemt un ievērot likumus un  noteikumus, kas palīdz radīt sakārtotu dzīvi. Savstarpējā cieņa veicinās spēju vienoties par visiem sadzīves svarīgajiem jautājumiem. Tomēr domstarpības var radīt situācijas, kur pāris savstarpēji sāk cīnīties par varu. Katrs no ‘’vecākajiem’’ grib dominēt un noteikt. Ja pārim izdodas sadalīt atbildības laukus, tad no varas cīņām var izvairīties. Pārāk liela paredzamība un ‘’pareizība’’, kā arī nopietnība var radīt rutīnu attiecībās, tāpēc šādam pārim īpaša uzmanība jāpievērš attiecību uzturēšanai, savstarpējam koķetumam un  jauniem kopīgiem piedzīvojumiem, lai ‘’sadzīve neaprij mīlestību’’. ‘’Vecāko’’ jūtīgais punkts var būt atstumtības un vientulības sajūta, kuras saknes var būt meklējamas bērnības pieredzē. Šādos brīžos svarīgi pamanīt vienam otru un spēt atbalstīt un iedrošināt

ES (vecākais) –Partneris (jaunākais)

Pārī sastopoties ‘’vecākajam’’ un ‘’jaunākajam’’ bērnam, var būt daudz resursu, kas attiecības padarīs stipras un stabilas, bet vienlīdz arī pietiekami daudz izaicinājumu, ar  kuriem jātiek galā. Bieži vien pat viens un tas pats fenomens var būt kā resurss vai gluži otrādi - milzīgs izaicinājums. ‘’Vecākajam’’ bērnam ir raksturīgi spēt uzņemties atbildību, iniciatīvu, parādīt drosmi un izlēmīgumu, savukārt, ‘’jaunākais’’ prot lieliksi ‘’sekot’’ ,   ļauties un baudīt dzīvi. Šāds salikums var būt ļoti organisks savstarpēji papildinošs efekts, ar sajūtu ‘’kā cimdiņš ar rociņu’’, kas noņem jebkādu spriedzi varas jautājumu kontekstā. Tomēr tas var arī radīt spriedzi, īpaši, ja ‘’vecākais’’ bērns pārī ir sieviete, bet ‘’jaunākais’’’- vīrietis. Reizēm ‘jaunākā’’ nespēja pietiekami labi uzņemties atbildību, ‘’vecākajā’’ var radīt cieņas trūkumu pret partneri, kas sekmē kritizēšanas, neiecietības un netaisnības sajūtas parādīšanos, līdz ar to attiecības starp vīrieti un sievieti nomaina attiecības starp bērnu un vecāku, bet tas, protams, ietekmē mīlestības un seksuālās iekāres jūtas vienam pret otru. Tomēr, ja abiem partneriem izdodas vienam otrā saskatīt un novērtēt, kā arī mācīties labāko, ko otrs tik nepāprotami demonstrē, t.i., ‘’vecākais’’ – spēju uzņemties atbildību un iniciatīvu, bet ‘’jaunākais’’ – spēju priecāties par dzīvi un ar vieglumu to tvert, tas var radīt labu līdzsvaru pārī. Ja spējam viens no otra iedvesmoties, tad spējam uzturēt mīlestības dzirksti ilgus gadus, jo ‘’jaunākajam’’ būs pilnīgi organiski attiecībās ienest jautrību, vieglumu un paļaušanos, arī mīļumu savukārt, ‘’vecākais’’ rada drošības sajūtu, ka lietas notiks, ka uz viņu var paļauties, ka viņš parūpēsies. Tikai šāda salikuma abas komponentes nodrošina gan attiecību stabilitāti, gan dzīvīgumu.

 

ES (vecākais) –Partneris (vienīgais)

Pārī sastopoties ‘’vecākajam’’ un ‘’vienīgajam’’ bērnam, var būt daudz resursu, kas attiecības padarīs stipras un stabilas, bet vienlīdz arī pietiekami daudz izaicinājumu, ar  kuriem jātiek galā. Abi labi spēj sadalīt atbildības sfēras un respektēt viens otra telpu, kas veicinās cieņpilnas atmosfēras veidošanos jūsu pārī. Tieksme pēc perfekcijas, kas raksturīga gan ‘’vecākajam’, gan vēl jo vairāk ‘’vienīgajam’’ var būt kā vienojošais faktors, jo šajā jautājumā izpratne par vērtībām būs līdzīga. Abu vērtība būs  arī likumu un noteikumu ievērošana, kas palīdzēs radīt sakārtotu un paredzamu sadzīvi. Sava veida izaicinājumu jūsu savienībā var radīt ‘’vienīgā’’ vēlēšanās būt nepātrauktā uzmanības centrā. Ja ‘’vecākais’’ esot aizņemt darbos to neveltīs pietiekami daudz, nepamanīs un nenovērtēs ‘’vienīgā’’ sasniegumus, ‘’vienīgais’’ šo uzmanību var doties meklēt ārpus mājām.  ‘’Vienīgais’’ varētu gaidīt, ka viņiem izdabā, kas vecākajam var nebūt viegli ilgstošā laika periodā, un gala rezultātā var radīt spriedzi un vienīgā noslēgšanos. Sava telpa ir vajadzīga katram no jums, bet iespējams, ka ‘’vienīgajam’’ varētu būt nepieciešamība pēc intensīva vientulības perioda, kas vecākajos var radīt atstumtības sajūtu. Lai izvairītos no pārpratuma un nevajadzīgām sāpēm, ir svarīgi apzināties katram savas un vienam otra vajadzības un tās respektējot jūs varēsiet tikt galā ar visem izaicinājumiem!

 

ES (vidējais) –Partneris (vidējais)

Pārī, sastopoties diviem‘’vidējiem’’ bērniem, var būt daudz resursu, kas attiecības padarīs stipras un stabilas, bet vienlīdz arī pietiekami daudz izaicinājumu, ar  kuriem jātiek galā. Vidējie ir brīnišķīgi diplomāti, kas varētu nozīmēt, ka abi spēs lieliski risināt visas sarežģītās situācijas. Tomēr svarīgi reizēm pateikt atklāti otram par savām sajūtām kādas rodas. Ja tas nenotiek nekad, tad var rasties bieza aizvainojuma sajūta vienam pret otru no neizrunātiem jautājumiem. Tāpēc izmantojot jūsu īpašo komunikācijas prasmi, bet tomēr pieliekot atklātības devu, jūs varat tikt pāri visiem jautājumiem, kas jārisina. Abiem ‘’vidējiem’’ var patikt meklēt prieku un atpūtu ārpus mājas. Ja to dara kopā, tas jūsu attiecības tikai bagātinās, tomēr ja allaž izvēlaties laiku pavadīt atsevišķi viens no otra, var veidoties atsvešinātības sajūta. Vidējiem var būt izteikta vajadzība konkurēt, kas balstās bērnības pieredzē attiecībās ar ‘’vecāko’’, tomēr svarīgi apzināties, ka attiecībās nav jāsacenšas, attiecībās ir jāsadarbojas un svarīgi katram atrast savu vietu. Izteiktā taisnīguma izjūta ‘’vidējiem’’ var radīt strīdus par taisnību, kas ne vienmēr būs atrodama, jo taisnība bieži vien ir katram sava. Šādos brīžos ir vērtīgi apzināties, kas ir svarīgāk,- noskaidrot ‘’taisnību’’ vai būt tuvāk mīlestībai pret otru. Vidējie spēj pielāgoties otra sajūtām, kas var veicināt sevis pazaudēšanu, tāpēc labi ir sākt klausīties savās sajūtās, lai labāk apzinātos savas vajadzības, esot vairāk saskaņā ar tām, varam būt patiesāk viens ar otru.

ES (vidējais) –Partneris (vienīgais)

Pārī sastopoties ‘’vidējam’’  un “vienīgajam” bērnam, var būt daudz resursu, kas attiecības padarīs stipras un stabilas, bet vienlīdz arī pietiekami daudz izaicinājumu, ar  kuriem jātiek galā. Pozitīvais attiecībās varētu veidoties no iniciatīvas, ko attiecībās varētu ienest “vienīgais”   un humora, kas ir raksturīgi “vidējiem” bērniem.  Attiecībās risinot sarežģītas situācijas varētu noderēt “vidējo” spējas atrast diplomātisku kompromisu un  “vienīgo” spēja uzņemties atbildību. Tomēr izaicinājumu jūsu attiecībām varētu radīt tas, ka  ne vienmēr var būt vienkārši vienoties par harmonisku veidu kā izklaidēties un atpūsties, iespējams, ka katrs no jums to redz atšķirīgi. “Vienīgie” bieži vien  jūtas pašpietiekami, prot iztikt bez kompānijas un tiem ir nepieciešams  vientulības periods, toties “vidējam” patīk meklēt prieku un atpūtu ārpus mājas. Tas var radīt atsvešinātības sajūtu. Lai no tā izvairītos svarīgi to apzināties atrast kompromisu.  Dažkārt “vienīgie” varētu  just lielas gaidas  no partnera, kas “vidējam”  varētu būt nomācoši un sekmēt viņa distancēšanos. Izteiktā taisnīguma izjūta ‘’vidējam’’ var radīt strīdus par taisnību, kas ne vienmēr būs atrodama, jo taisnība bieži vien ir katram sava. Šādos brīžos ir vērtīgi apzināties, kas ir svarīgāk,- noskaidrot ‘’taisnību’’ vai būt tuvāk mīlestībai pret otru.

ES (vidējais) –Partneris (jaunākais)

Pārī, sastopoties ‘’vidējam’’ un “jaunākam”   bērnam, var būt daudz resursu, kas attiecības padarīs stipras un stabilas, bet vienlīdz arī pietiekami daudz izaicinājumu, ar  kuriem jātiek galā. Risnot sarežģītas dzīves situācijas noderīga varētu būt ‘’jaunākā’’ spēja priecāties par dzīvi un ar vieglumu to tvert, kā arī labs resurs būs “vidējā” spēja atrast kompromisu un ar humoru risināt sarežģījumus. Tas var radīt labu līdzsvaru pārī. “Vidējam” attīstīta spēja sadzīvot, noskaņoties otra jūtām, kas varētu veidot harmoniju “jaunākā”izjūtās, jo viņi labi prot iekārtoties un pieņemt, lai citi pakalpo, jo bieži vien uzskata par savām tiesībām to, ko citi par privilēģiju. Patīkami tas būs pārī, ja “vidējais” ir vīrietis un “jaunākais” ir sieviete. Sievietē attīstīsies sievišķība, vīrietis stiprināsies vīrišķībā.  “Vidējam” mēdz būt īpaši izteikta taisnīguma sajūta, ja “jaunākais” to nerespektēs, var rasties sarežģījumi. Tomēr, ja abiem partneriem izdosies vienam otrā saskatīt un novērtēt, kā arī mācīties labāko, tas var radīt labu līdzsvaru pārī. Ja spēsiet viens no otra iedvesmoties, tad spēsiet uzturēt mīlestības dzirksti ilgus gadus.

ES (jaunākais) –Partneris (vienīgais)

Pārī, sastopoties ‘’jaunākam’’ un “vienīgam”bērnam, var būt daudz resursu, kas attiecības padarīs stipras un stabilas, bet vienlīdz arī pietiekami daudz izaicinājumu, ar  kuriem jātiek galā. Pozitīvais attiecībās varētu veidoties no iniciatīvas, ko attiecībās ienesīs “vienīgais”, kā arī no viegluma un dzīvesprieka, kas raksturīgs “jaunākajam”. Spriedzi un grūtības varētu radīt tas, ka abi šajā pārī varētu gaidīt, lai otrs viņam (-ai) izdabā, katrs vēlēsies būt uzmanības centrā. “Jaunākais” varētu vēlēties, lai viņu lutina, bet “vienīgam” ar to varētu būt grūti. Tas var radīt atsvešinātības sajūtu, bet  apzinoties to un par to runājot, var rast risinājumu, lai abi justos attiecībās vienlīdz komfortabli. Reizēm “jaunākajam” var būt grūtības uzņemties atbildību par savām kļūdām, piemēram, aizmirst samaksāt rēķinus un vainot citus savās nebūšanās. ‘’Vienīgā’’ spēja uzņemties atbildību un tieksme pēc perfekcionisma var rdīt papildus slodzi vai gluži otrādi – atvieglot situāciju, ja pieņesiet tos resursus, kas jums ir un kas jums nav, tad varēsiet mierīgāk uztvert nebūšanas un izmantot to, kas ir. Ja ‘’vienīgais’’ pieņems šo ‘’jaunākā’’ īpašību, liks lietā savu atbildību, bet jaunākā atbildībā papliks radošums un dzīvesprieks, tad saskaņu var atrast.  “Vienīgais” prot iztikt bez kompānijas, ir diezgan pašpietiekams un tam ir nepieciešams  vientulības periods, toties “jaunākais”   grib vairāk laika pavadīt sabiedrībā, līdz ar tp ir labi sākt apzināties savas vajadzības. Ja spēsiet ieklausīties savās sajūtās un dosiet brīvību viens otram, varēsiet būt patiesāk un tuvāk kopā viens ar otru.

ES (jaunākais) –Partneris (jaunākais)

Pārī, sastopoties diviem‘’jaunākajiem’’ bērniem, var būt daudz resursu, kas attiecības padarīs stipras un stabilas, bet vienlīdz arī pietiekami daudz izaicinājumu, ar  kuriem jātiek galā.  Abiem kopā ir jautri, nav lielu grūtību vienoties par brīvā laika pavadīšanu un kopīgām izklaidēm. Abi prot baudīt, attiecībās ienest dzīvesprieku un vieglumu. Problēmas varētu veidoties brīžos, kad jāuzņemas atbildība, jo ‘’jaunākajiem’’ tas var  sagādāt grūtības. Katrs no jums var gribēt justies lutināts no otra, bet ne tik vienkārši jums to ir dot pašiem. Ja jūs spējat apzināties šos izaicinājumus, tas jau būs daļa no risinājuma. Būtiski ir pārrunāt un sadalīt atbildības vienlīdzīgi. Laicīgi pārrunāt un pārdomāt finansiālo stāvokli, lai abi justos kompetenti, novērtēti un attiecības negrautu nesakārtotas ikdienisķas lietas. Jūs varat izklaidēties un tērēt naudu dažādām sociālām aktivitātēm, bet mācieties arī sabalansēt savu budžetu un kopā meklēt izdevīgākus risinājumus. “Jaunākie” , lai sevi apliecinātu dzīvē, itin bieži  izvēlas radošas profesijas. Ja abi esat radošu profesiju pārstāvji spējat labāk izprast tās specifiku un īpašās vajadzības, kas sapratni un tuvību var tikai veicināt. Pāra attiecībās ir svarīgi apzināties savas vajadzības un mērķus un tikpat daudz respektēt un ieklausīties partnerī. Ja tas izdodas, tad kopā būšana diviem ‘’jaunākajiem’’ ir skaists piedzīvojums.

ES (vienīgais) –Partneris (vienīgais)

Pārī, sastopoties diviem‘’vienīgiem’’ bērniem, var būt daudz resursu, kas attiecības padarīs stipras un stabilas, bet vienlīdz arī pietiekami daudz izaicinājumu, ar kuriem jātiek galā. Vienīgie bērni parasti mēdz justies unikāli, prot iztikt bez kompānijas, ir diezgan pašpietiekami un nejūt vajadzību kontrolēt citus. Toties no dzīves viņi vēlas daudz, jo būdami vienīgie, no vecākiem jūt lielas gaidas. Iespējams, ka abi vēlas būt lutināti, nav pieradināti lutināt otru. Sastopoties divām līdzīgām personībām, var arī veidoties konkurence par vajadzību svarīgumu un varu. Ja pārim izdodas sadalīt atbildības laukus, tad no cīņām var izvairīties. Savstarpējā cieņa veicinās spēju vienoties par visiem sadzīves svarīgajiem jautājumiem. ‘’Vienīgo’’ jūtīgais punkts var būt vientulības izjūta, kuras saknes var būt meklējamas bērnības pieredzē. Šādos brīžos svarīgi pamanīt vienam otru un spēt atbalstīt un iedrošināt. Ņemot vērā to, ka vienīgie bērni lielāko daļu sava mūža ir pavadījuši tikai ar pieaugušajiem, tie ir vairāk nobrieduši un nopietnāki, nekā to vienaudži, kas auguši ar māsām un brāļiem. Partnerattiecībās vairāk varētu būt jādomā par to, kā ienest jautrību, dzīvesprieku un vieglumu.

ES (vecākais) –Partneris (vidējais)

Pārī sastopoties ‘’vecākajam’’ un ‘’vidējam’’ bērnam, var būt daudz resursu, kas attiecības padarīs stipras un stabilas, bet vienlīdz arī pietiekami daudz izaicinājumu, ar  kuriem jātiek galā. Gan ‘’vecākais’’, gan ‘’vidējais’’ labi uzņemas atbildību, tas rada abpusēju cieņu vienam pret otru. ‘’Vecākais’’ diezgan dabiski spēj ņemt iniciatīvu, savukārt, ‘’vidējais ‘’ sekot, jo tā, iespējams,  ir jūsu bērnības pieredze, tāpēc šādā salikumā veidojas laba sadarbība, kas nepieciešama stabilām attiecībām. Tomēr ‘’vecākā’’ un ‘’vidējā’’ savienība var radīt arī savstarpējās konkurences sajūtu, jo ‘’vidējam’’ ir vēlēšanās sekot un, iespējams, pārspēt ‘’vecāko’’. Ja spēsiet saprast, ka kopā veidojat vienu vienību nevis cīnāties viens ar otru, tad spēsiet veicināt viens otra un jūsu kopējo attīstību. ‘’Vidējā’’ diplomātijas spējas ļaus izvairīties no daža laba konflikta. Lai gan ikviena pāra ilgspējīgumu ietekmē spēja uzņemties drosmi runāt atklāti par sapīgiem jautājumiem, iespējams, ‘’vidējais’’ kā diplomāts to spēs darīt, neaizskarot otru, tomēr svarīgi, lai ‘’aiz puķēm’’ nepazūd būtiskais, jo ‘’vidējā’’ spēja labi sadzīvot, tieksme noskaņoties atbilstoši citu jūtām, var aizskart viņa īpaši izteikto taisnīguma izjūta. Ja ‘’vecākais’’ reaģē pārāk paštaisni, tas ‘’vidējā’’ var radīt tieksmi meklēt prieku un piepildījumu ārpus ģimenes vai intensīvi nodoties darbiem, kas neveicina saliedētību un tuvību. Tāpēc laiku pa laikam, spējot izrunāties atklāti viens ar otru, jūs veicināsiet tuvību savā starpā un neļausiet aizvainojuma sienai nostāties starp jums.

 

{ binding firstError.message }

 

Cognito Forms{{ Cognito.resources["powered-by-cognito"] }}